Press "Enter" to skip to content

Uudis on postitatud rubriigis “Tveri selts”

TVERis peeti eesti pidu

Eestlased avasid Tveris traditsiooniliste kultuuride festivali.  Festival kestab kokku 3 kuud. Projekti toetavad Tveri Riiklik Ülikool ja Slaavi Kultuuri Keskus. Projekti juht Svetlana Lebedeva märkis, et Eestis toimuvad aasta läbi üritused, mis on seotud rahvatantsu ja lauluga. (veel …)

Tveri eestlaste muljed Krasnojarskis toimunud Eesti Kultuuripäevadest ja eestlaste ümarlauast

Meil on muljeid lõppenud Eesti Kultuuripäevadest Krasnojarskis tõesti palju. Meile tuli vastu ja saatis meid pidevalt imeline inimene  Vera Oinets, Krasnojarski Eesti seltsist. Meie kaks sealoleku päeva olid paigas minutilise täpsusega. Tutvusime  Krasnojarski imelise looduse ja setu asustuse ajalooga (kuigi setu küla meil külastada ei õnnestunudki, selleks oli reis liiga lühiajaline).

(veel …)

14. mail korraldas Tveri muusikakool kohaliku kultuurisündmuse

14. mail korraldas Tveri muusikakool kohaliku kultuurisündmuse „Sõprussillad: Tver, Shotimaa, Eesti“. Ürituse korraldasid Tveri muusikakoolis töötavad ja lapsi õpetavad Tveri eesti seltsi liikmed, eesotsas dirigent Mihkel Õunapiga ja Natalja Perestenkoga, kes juhendas tantse. Eesmärk oli tutvustada linnarahvale nii šoti kui eesti muusikat ja kultuurilugu.

(veel …)

Ülevaade toimeka Tveri eesti seltsi tegemistest 2016nda aasta näitel

Tveri Eesti Selts loodi 23.11.1998.aastal asutava koosoleku otsusega. 25. jaanuaril 1999.a. Tveri oblasti Administratsiooni Justiitsvalitsuse poolt selts registreeriti, registrinumber 681. Seltsi kuulub ametlikult 17 liiget.

Selts teeb aktiivset koostööd V.V. Andrejevi nimelise laste kunstikooliga, Kalinini rajooni Burashevo külavalitsusega, karjala ja soome seltsidega, oblastiraamatukoguga, organisatsioonidega Elu Kvaliteet ja Tveri Majavalitseja, Haljala Eesti Kultuuriseltsiga.

(veel …)